niedziela, 21 maja 2017

Sylwetki – Tytus Brzozowski – Miastonauci.Sylwetki – Tytus Brzozowski – Miastonauci.

kurs malowania akwarelami
           Nic tak bardzo nie przemawia do wyobraźni jak pozytywna droga innego Twórcy. Dziś pierwszy z artykułów dotyczący osoby nietuzinkowej i wyjątkowo sympatycznej. Mowa o Tytusie Brzozowskim. 
Jest to też artykuł dotyczący jego pracy nad projektem Miastonauci.   Celem tego wpisu jest promocja absolwentów DOMINa którzy w życiu zawodowym osiągnęli coś znacznego. I tu od razu ogłoszenie : Jeżeli na ten artykuł natrafi ktoś kto jest absolwentem PracowniDOMIN i robi coś czym chciałby się pochwalić-  niech do Nas napisze.

Tytus Brzozowski – artysta, architekt a przede wszystkim wspaniały człowiek.

           Tytus trafił do nas w roku 2003. Poszukiwał rozszerzenia kursu na który wtedy uczęszczał. (Nie podaję co to było za miejsce ponieważ byłoby to nieetyczne). Zadomowił się u Nas na dobre. Po pewnym czasie dołączył do silnej  ekipy akwarelowej. Okazało się że taki błahy z początku ruch rozwinie się w prawdziwą pasję. Tytus z powodzeniem dostał się na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. To nie dziwi. Od początku wykazywał się pracowitością i zaangażowaniem. Był wysoko w naszym wewnętrznym rankingu. Nasze drogi po udanym egzaminie na chwilę się rozeszły. Jednak pasja Tytusa zaczęła być widoczna. Coraz bardziej rysowało się jego mistrzostwo. Z wielką radością przyjęliśmy fakt że na pytanie czy nie chciałby uczyć akwareli w DOMINie odpowiedział – Tak. Teraz uznajemy to za chlubną kartę naszej historii. Po pewnym czasie odłączył od nas żeby przejść do znanego biura architektonicznego . Tytus pokazuje że wcale nie trzeba rezygnować z praktykowania architektury na rzecz malowania akwarelami. Przeglądając Jego galerię śmiało można stwierdzić że udało mu się połączyć sztukę i kreatywność z budynkami.  Wartość autora rośnie z roku na rok więc warto się pospieszyć i zamówić u niego jakieś dzieło.

Miastonauci

akwarela - malowanie akwarelami warszawa


           Impulsem do napisania tego artykułu stał się pewien projekt którego DOMIN stał się patronem. Wypełniając daną obietnicę i czując że jest to rzecz unikalna chcemy wesprzeć promocję tego przedsięwzięcia oraz autora akwareli. 

Najwięcej informacji znajdziecie na stronie : Miastonauci
Jeżeli odpowiednio wcześnie przeczytasz ten tekst to zdążysz wziąć udział w wernisażu Miastonautów. (Event na Facebooku)

            Miastonauci to książka magiczna. Znajdziemy w niej symbole najsłynniejszych polskich miast. I to jak namalowane. Wszystko jednak skąpane w realizmie magicznym.  Patrzę teraz na ilustracje i czegóż tam nie ma – Kościół N.M.P. w Gdańsku, warszawskie kamieniczki, Katedra w Poznaniu. Szczerze to moim marzeniem byłoby mieć taką pracę na ścianie. Zadowolę się jednk, w razie czego nabywając tę książkę.
Zachęca mnie dodatkowo intrygujący opis. Otóż jakiś chłopak wraz pingwinem szukają tajemniczej dziewczyny po polskich miastach. Szczerze ? mam ochotę poznać rozwiązanie tej zagadki. 
Mam nadzieję że zainteresowałem Was tematem.  Cały tekst pisany był od serca i mocno kibicuję wraz z całym DOMINem żeby wszystko się udało.

Miłej lektury … a może jeszcze bardziej doznań estetycznych.

kurs malarswta akwarelowego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz